پمپ PO2

پمپ PO2

پمپ PO2 چیست؟

پمپ PO2 از نوع گریز از مرکز با طراحی خاص بوده و برای پمپاژ سیالات گرم با دمای حدود 260 درجه سانتی گراد (500 درجه فارنهایت) طراحی می گردد که به پمپ های نفتی مشهور می باشند.ساختمان این پمپ به صورت افقی ، یک طبقه و یک مکشه مرکزی با محفظه حلزونی می باشد.ابعاد اصلی و مشخصات کاری پمپ مطابق استاندارد API 610 می باشد.پروانه پمپ از نظر هیدرولیکی بالانس بوده ، به صورت یکسر آویز نصب می شود.محفظه حلزونی دارای پایه های جانبی روی خط مرکزی (Center Line) بوده و محفظه یاتاقان نیز پایه دار می باشد.

این پمپ دارای دو عدد بلبرینگ تماس مایل و یک عدد رولبرینگ مطابق استاندارد DIN625 بوده و جهت مکش ، افقی و رانش ، عمودی می باشد. آب بندی پمپ جهت استفاده از آب بندی های مکانیکی و نواری طراحی شده است.روانکاری در محفظه یاتاقان ، روغنی بوده و آب بندی آن از نوع پیچ راهه می باشد.

باتوجه به نوع و خواص سیال مورد پمپاژ و بر اساس درخواست مشتری، نوع آب بندی با آب بند مکانیکی نیز قابل تهیه می باشد. از گروه پمپ های API 610 ، سایر انواع شامل BB و VS بر اساس سفارش قابل تامین است.

پروانه پمپ از نظر هیدرولیکی بالانس بود و به صورت یک سر آویز نصب می شود. محفظه حلزونی دارای پایه های جانبی روی خط مرکزی بوده و محفظه یاتاقان نیز پایه دار می باشد. این پمپ دارای دو عدد بلبرینگ تماس مایل و یک عدد رولبرینگ مطابق استاندارد DIN625 بوده و جهت مکش افقی و رانش عمودی می باشد.

پمپ ملخی در اردبیل
بیشتر بخوانید

آب بندی پمپ جهت استفاده از آب بندی های مکانیکی و نواری طراحی شده است. روانکاری در محفظه یاتاقان، روغنی بوده و آب بندی از نوع پیچ راهه می باشد. با توجه به نوع و خواص سیال مورد پمپاژ و بر اساس درخواست مشتری، آببندی با آب بند مکانیکی نیز قایل تهیه می باشد.

پمپ PO2

پمپ PO2

کاربرد پمپ PO2

این پمپ‌ها عموماًبرای انتقال سیالات مورد استفاده قرار می گیرد . سیالات قابل پمپاژ با این پمپ‌ها گستره بسیار  وسیعی داشته که شامل انواع هیدروکربن‌ها ، سیالات شیمیایی خورنده و… بوده و قابل عرضه در ترکیب مواد گوناگون، شامل انواع چدن، برنز و فولاد می باشند.

این پمپ ها عموما در صنایع فرآیندی نفت ، گاز ، پتروشیمی ، فولاد و … برای انتقال سیالات مورد استفاده قرار می گیرد.سیالات قابل پمپاژ با این پمپ ها گستره بسیار وسیعی داشته که شامل انواع هیدروکربن ها ، سیالات شیمیایی خورنده و … بوده و قابل عرضه در ترکیب مواد گوناگون ، شامل انواع چدن ، برنز و فولاد می باشند.

مشخصات پمپ PO2

قطر خروجی ۴۰ تا ۳۰۰ میلیمتر
ظرفیت آبدهی ۵ تا  ۱۶۵۰  متر مکعب در ساعت
ارتفاع تا ۹۵ متر
درجه حرارت سیال در آب بندی با  نوار آب‌بندی  از ۱۰-    تا   ۱۱۰ درجه سانتیگراد و با آب بند مکانیکی  از ۱۰-  تا ۲۶۰ درجه سانتیگراد
فشار تست ۶۰ بار

برای مطالعه مطالب بیشتر درباره پمپ روغن داغ HOP کلیک نمایید.

برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.