پمپ چاهکی PV5

پمپ چاهکی PV5

پمپ چاهکی PV5

پمپ PV5، پمپ عمودی معلق، یک­سر آزاد و مطابق با الزامات استاندارد API 610 برای پمپ­ های نوع VS5 است. محفظه حلزونی آن از نوع تکی و دارای لوله رانش مجزا از لوله بدنه است. محور پمپ توسط یاتاقان­های موجود در محفظه بالای سرتخلیه (بستر) نگه داشته میشود و هیچ یاتاقان لغزشی در لوله بدنه وجود ندارد. این پمپ برای نصب در چاهک­ها، کانال­ها، و مخازن و برای پمپاژ مایعات حاوی ذرات جامد یا دوغاب ساینده طراحی شده است.

پمپ چاهکی PV4 و PV5 به صورت عمودی معلق هستند که طراحی محور آن ها، برای پمپ نوید سهند سری VS4 و VS5 طبق استاندارد API610 می باشد. این پمپ ها محفظه حلزونی آن ها از نوع تکی و به صورت لوله رانش جدا و مجزا از بدنه می باشند. جنس پمپ ها از پوشش آلیاژ فولاد ریخته گری شده و آلیاژ چدن می باشد. سری PV4 از یاتاقان های لغزشی برای مهار محور پمپ استفاده شده اما در مدل PV5 از یاتاقان های موجود در محفظه بالایی در قسمت سر تخلیه مورد استفاده قرار گرفته است. در پمپ های سری PV4، یاتاقان ها قابلیت خنک کاری توسط سیال خارجی یا سیال مورد پمپاژ را دارند.

کاربرد پمپ چاهکی PV5

  • مجموعه های آب شیرین کن
  • انتقال مایعات از مخازن
  • کارخانه های فولاد
  • صنایع نفت و گاز
  • تصفیه خانه های فاضلاب
  • سیستم های فرآوری مواد معدنی و معادن
  • سیستم های زهکشی
پمپ چاهکی PV5

پمپ چاهکی PV5

مشخصات پمپ چاهکی PV5

ظرفیت: ۵ تا۹۰۰  مترمکعب بر ساعت

انواع پمپ آتش نشانی
بیشتر بخوانید

ارتفاع: تا  ۹۵ متر

قطر رانش: تا ۲۰۰ میلیمتر

محدوده دمای کاربردی: ۱۰- تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد

حداکثر طول لوله مستغرق: ۱۰۰۰ میلیمتر

طراحی و ساخت پمپ چاهکی PV5

در طرح و ساخت پمپ چاهکی PV5 با توجه به نوع و شرایط کار پمپ پیش بینی های لازم به ترتیب انجام شده است که کارکرد طولانی و سنگین آن را تامین نماید. این ملاحظات در انتخاب مواد مناسب برای ساخت قطعات به منظور مقاومت در برابر سایش و خوردگی ناشی از وجود ذرات معلق و شوری آب نیز رعایت گردیده به نحوی که استهلاک داخلی قطعات پمپ را به کمترین حالت ممکن برساند.

آب بندی محور پمپ نسبت به سر تخلیه به وسیله نوارهای گرافیتی یا آب بند مکانیکی انجام می شود.

پمپ چاهکی PV5

انواع یاتاقان

در این نوع پمپ ها دو نوع یاتاقان به کار رفته است:

  • یاتاقان ضد سایش برای تحمل بارهای محوری
  • یاتاقان سایشی برای نگهداری محور

یاتاقان نوع اول در یک مجموعه مجزا و در قسمت بالای سرتخلیه قرار می گیرد و وزن قسمت های متحرک پمپ و نیز بار هیدرولیکی محوری آن را در حال کار تحمل می نماید.این یاتاقان در یک محفظه روغن قرار گرفته و حرارت ناشی از دوران آن به وسیله یک مجرای آب دفع می شود.

یاتاقان نوع دوم در طول محور قرار گرفته و کار آن جلوگیری از ارتعاش و تنظیم کار محور است. روانکاری این نوع یاتاقان به وسیله گریس تحت فشار و از طریق یک واحد خودکار است.

نمایندگی فروش انواع پمپ چاهکی PV5 نوید سهند، لطفا جهت استعلام قیمت و خرید محصول، دریافت مشخصات فنی با مراجعه به سایت با ما در ارتباط باشید.

پمپ کف کش دست دوم
بیشتر بخوانید
برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.