پمپ شناور مخزنی SHV

پمپ شناور مخزنی SHV

پمپ شناور مخزنی SHV

تفاوت عمده بین طرح پمپ شناور مخزنی SHV و شناور چاه عمیق مربوط به ابعاد الکتروموتور می باشد. الکتروموتورهای شناور چاه عمیق، باریک و بلند بوده ولی الکتروموتورهای شناور مخزنی، قطر بیشتر و طول کمتری دارد. به همین دلیل در برخی منابع این محصول، پمپ شناور چاه دهن گشاد گفته می‌ شود ( OPEN WELL SUBMERSIBLE PUMPS). بالا بودن دمای سیال، عامل دیگری است که مانع استفاده از الکتروموتورهای شناور ( با سیم پیچی سیم شناور ) می شود، زیرا در دمای بالا تر از ۵۰ درجه سانتیگراد عایق این سیم ها صدمه می بیند. در این موارد لازم است که از موتور شناور خشک استفاده شود.

باتوجه به بزرگ بودن قطر موتور می توان از پمپ‌هایی با ابعاد قطری بزرگتر، برای کوپله با این موتورها، استفاده کرد که این مسئله باعث کمتر شدن تعداد طبقات، در مقایسه با یک پمپ شناور چاه عمیق، در آبدهی و ارتفاع مشابه می گردد. از نظر آرایش قطعات، این محصول شباهت زیادی با الکتروپمپ های کف کش داشته ولی از نظر نصب برعکس آن قرار می‌ گیرد یعنی الکتروموتور در پایین و پمپ در بالا قرار دارد. این ترکیب برای کاهش دمای موتور که همواره در داخل سیال قرار دارد، مناسب‌تر است و مزیت آن در مواردی است که دمای محیط نصب الکتروموتور نیز بالا باشد.

مشخصات فنی پمپ شناور مخزنی SHV

یکی از پمپ های برند نوید سهند، پمپ شناور است که در چندین سری تولید می شود. پمپ شناور مخزنی نوید سهند سری SHV یکی از انواع آن محسوب می شود که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

پمپ آب دریا چیست؟
بیشتر بخوانید

در این مدل از پمپ شناور نوید سهند، حداکثر دمای کارکرد آن تا 140 درجه سانتی گراد می باشد. همچنین دبی پمپاژ برای این مدل از پمپ ها تا 180 متر مکعب بر ساعت و نهایت هد آن 180 متر هست.

از مهم ترین مزایای این پمپ می توان به مورد زیر خلاصه کرد:

 • امکان نصب به دو صورت افقی و عمودی
 • دارای الکتروموتور با قطر بیشتر و طول کمتر

هنگام نصب الکتروموتور در پایین و پمپ در بالا قرار می گیرد. به این صورت موتور در سیال شناور شده و عملیات خنک سازی به راحتی انجام می گیرد.

پمپ شناور مخزنی SHV

پمپ شناور مخزنی SHV

کاربرد پمپ شناور مخزنی SHV

 • بیشترین کاربرد این نوع پمپ را می توان در موارد زیر اشاره کرد:
 • استفاده در چاهک ها
 • جمع آوری آب سیلاب ها و فاضلاب ها
 • انتقال سیالات ناشی از حفاری و از دیواره معادن

مشخصات پمپ شناور مخزنی SHV

 • قطر خروجی :۳۲ تا ۸۰ میلیمتر
 • ظرفیت آبدهی : تا ۱۸۰ متر مکعب در ساعت
 • ارتفاع : تا ۱۸۰ متر
 • درجه حرارت سیال در آب بندی : با نوارآب‌بندی از ۱۰-  تا ۱۱۰درجه سانتیگراد و با آب بند مکانیکی از: ۱۰-  تا ۱۴۰   درجه سانتیگراد
 • فشار تست : ۳۰ بار

فروش اینترنتی پمپ شناور نوید سهند سری SHV

خرید آنلاین پمپ شناور نوید سهند سری SHV به مشتریان محترم این امکان را می دهد که علاوه بر دسترسی به کاتالوگ پمپ نوید سهند و با صرف مدت زمان بسیار کم، پمپ شناور مد نظر خود را متناسب با نیازشان به راحتی انتخاب و تهیه کنند. صنایع پمپ سازی نوید سهند به عنوان فروشگاه اینترنتی پمپ شناور، جهت ارائه مشاوره آماده خدمت رسانی می باشد. همچنین برای استعلام لیست قیمت پمپ شناور نوید سهند و نیز راهنمایی در زمینه خرید پمپ شناور با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

تعمیر پمپ آب
بیشتر بخوانید
برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.