تفاوت پمپ لجن کش krt و اینچی

تفاوت پمپ لجن کش krt و اینچی

از تفاوت پمپ لجن کش krt و اینچی این نکته مهم است که این پمپ ها از مکانیزم جابجایی و انتقال برای جابجایی مقدار ثابتی از لجن در هر چرخه استفاده می کنند و تفاوت کمتری در عملکرد انتقالشان دارند.

تفاوت پمپ لجن کش krt و اینچی

جابجایی کارآمد این ماده چالش برانگیز نیازمند پمپ های تخصصی است که به عنوان پمپ لجن کش شناخته می شوند.محصولات صنعتی و شهری اغلب با چالش مدیریت فاضلاب و محصولات جانبی سروکار دارند. لجن، مخلوط غلیظ و نیمه جامد مایعات و جامدات، محصول جانبی رایج فرآیندهای مختلف است.

اما در دسته پمپ های لجن کش دو نوع اصلی وجود دارد پمپ لجن کش krt و اینچی درک تفاوت های کلیدی بین این دو نوع پمپ برای انتخاب مناسب ترین گزینه برای کاربرد خاص شما بسیار مهم است.لجن ها بسته به منشأ آن به اشکال مختلفی وجود دارد.لجن تصفیه فاضلاب،این لجن که در طول فرآیند تصفیه فاضلاب تولید می شود، می تواند حاوی مواد آلی، باکتری ها و سایر مواد جامد باشد.

لجن صنعتی، فرآیندهای صنعتی مانند استخراج معدن، فرآوری مواد غذایی و تولید کاغذ می توانند لجن هایی با ترکیبات مختلف تولید کنند که گاهی اوقات حاوی مواد خطرناک هستند.لجن هضم شده، پس از انجام فرآیند تجزیه بیولوژیکی، لجن تصفیه فاضلاب به لجن هضم شده تبدیل می شود که قوام بیشتری دارد.ساینده، وجود شن، ماسه و سایر ذرات جامد می تواند باعث سایش و پارگی اجزای پمپ شود.محتوای جامد بالا لجن را غلیظ و چسبناک می کند و برای جابجایی موثر آن به پمپ های قدرتمند نیاز دارد.

تفاوت پمپ لجن کش

این پمپ ها عملکردی شبیه پمپ کف کش دارند با این تفاوت که قادر به پمپاژ سیالات حاوی ذرات جامد، فیبر هستند

ویژگی و کاربرد های krt

در حالی که هر دو پمپ گریز از مرکز و جابجایی مثبت می توانند لجن را مدیریت کنند، آنها بر اساس اصول متفاوتی کار می کنند و مزایا و محدودیت های مشخصی دارند.پمپ های لجن کشkrt ، این پمپ ها از یک پروانه چرخشی استفاده می کنند که نیروی گریز از مرکز را برای حرکت لجن ایجاد می کند. همانطور که پروانه می چرخد، لجن را به سمت خروجی تخلیه می راند.از مزایای ای پمپ ها میتوان گفت پمپ های گریز از مرکز در جابجایی موثر حجم زیادی از لجن برتری دارند.

پمپ ملخی در خرم آباد
بیشتر بخوانید

طراحی به طور کلی ساده تر، خرید و نگهداری آنها را در مقایسه با پمپ های جابجایی مثبت مقرون به صرفه تر می کند.برخی از پمپ های گریز از مرکز می توانند خود پرایم شونده باشند، به این معنی که می توانند پمپاژ را بدون نیاز به محفظه کامل مایع در ابتدا آغاز کنند.

ویژگی و کاربرد های اینچی

این پمپ ها از مکانیزم جابجایی مثبت برای جابجایی مقدار ثابتی از لجن در هر چرخه استفاده می کنند. به عنوان مثال می توان به پمپ های پیستونی، پمپ های دیافراگمی و پمپ های پیچی اشاره کرد.از مزایای این پمپ ها میتوان به  جابجایی با مواد جامد اشاره کرد پمپ های جابجایی مثبت در مدیریت لجن با محتوای جامد بالا و ذرات جامد بزرگ برتری دارند. مکانیسم جابجایی مثبت بدون توجه به قوام مواد، حرکت ثابت را تضمین می کند.

این پمپ ها همانند پمپ های ملخی می توانند فشار تخلیه بالاتری را در مقایسه با پمپ های گریز از مرکز ایجاد کنند و برای غلبه بر تلفات هد یا اصطکاک قابل توجهی مناسب هستند.بسیاری از پمپ های جابجایی مثبت، خود پرایم شونده هستند و به آنها اجازه می دهد حتی زمانی که ورودی پمپ در لجن غوطه ور نیست، کار کنند.

محدودیت پمپ لجن کش krt و اینچی

  • فشار سر: در حالی که پمپ‌های گریز از مرکز در سرعت جریان عالی هستند، ممکن است برای کاربردهایی که نیاز به فشار تخلیه بالا برای غلبه بر تلفات هد (فاصله عمودی) یا اصطکاک در خطوط لوله دارند، ایده‌آل نباشند.
  • جابجایی مواد جامد: پمپ های سانتریفیوژ در جابجایی لجن با محتوای جامد بالا یا ذرات جامد بزرگ کمتر موثر هستند. این مواد جامد می توانند پروانه را مسدود کرده یا به پمپ آسیب برسانند.
  • حساسیت برشی: برخی از انواع پمپ های جابجایی مثبت می توانند باعث برش لجن شوند که ممکن است در کاربردهای خاص نامطلوب باشد.
  • طراحی پیچیده تر: طراحی پیچیده می تواند خرید و نگهداری آنها را نسبت به پمپ های گریز از مرکز گران تر کند.
  • مواد حساس به شفاف: جابجایی لجن در جایی که حفظ یکپارچگی ساختاری جامدات بسیار مهم است.
  • دبی کمتر: پمپ های جابجایی مثبت معمولاً دبی کمتری نسبت به پمپ های گریز از مرکز دارند.
  • فشار بالای سر: غلبه بر تغییرات قابل توجه ارتفاع یا تلفات اصطکاک در خطوط لوله.
پمپ ملخی در ساری
بیشتر بخوانید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *