تعمیر-پمپ-آب

تعمیر پمپ آب

انواع مشکلات پمپ آب

سرویس پمپ آب برای افزایش طول عمر آن حیاتی هست؛ مخصوصا این روزها که هر مجتمع یکی از این پمپ‌ها دارد، که آسایش چند خانواده را تضمین می‌کند. برای نیاز کمتر به تعمیر پمپ آب، باید سرویس پمپ آب ساختمان را در زمان مناسبی انجام دهید.

گاهی سرویس پمپ آب تنها شامل تنظیم باد منبع تحت فشار می باشد؛ گاهی هم باید تعویض پروانه پمپ آب خانگی را انجام داد. بیشتر افراد تعمیر تخصصی پمپ آب را به کارشناس مجرب می‌سپارند؛ برخی هم برای سرویس پمپ آب خودشان دست به کار می‌شوند.

 • مشکل کار کردن بصورت یکسره: علت تنظیم نبودن اتومات پمپ آب میباشد که باید توسط سرویس کار یا از ویدئوی بالا کمک بگیرید.
 • خشک و بی آب کار کردن پمپ: هوا کشیدن پمپ آب و چسبیدن کنتاک کلیک اتومات مکانیکی دلیل بروز این مشکل میباشد.
 • خرابی  اتومات آنالوگ پمپ آب: بیشترین خرابی پمپ های آب مربوط به کلید اتوماتیک است که به پمپ وصل میشود علت خرابی اتوماتیک مشکلات مربوط به مخزن تحت فشار است . اگر منبع خراب شود تنظیم اتومات نیز بهم میریزد گاهی هم کیفیت پایین اتوماتیک دلیل این مشکل است
 • کارکردن مداوم پمپ: مشکل یه احتمال زیادبه نشتی آب مربوط میشود که باید نشتی آب را پیدا کنید گاهی نیز ممکن است مشکل از فلوتر توالت فرنگی یا فلاش تانک باشد

آموزش هوا گیری پمپ آب و تنظیم فشار اب

هواگیری: در پوش هواگیر پمپ را باز کنید و داخل پمپ لوله مکش را توسط آب در جندین نوبت پر کنید تا هوای داخل پمپ خال شود سپس درپوش هواگیری را سفت ببندید.

عیب یابی و رفع مشکل پمپ آب خانگی
بیشتر بخوانید

تنظیم فشار پمپ آب: باید تمامی شیر های آب را ببندید و با باز کردن یک شیر آب پمپ آب را تنظیم کنید

نصب صحیح برای نگهداری پمپ آب(آموزش تعمیر پمپ آب)

در زمان نصب، توسط نصاب یا تعمیرکار پمپ آب، باید به مواردی مانند پایه ها، صفحه ها، فندانسیون ها، لوله کشی و عواملی از محیط که بروی دستگاه تاثیر دارند، برای نگهداری پمپ آب توجه نمود. هنگام راه اندازی اولیه یا زمانی که از پمپ آب ساختمان مدت زیادی استفاده نشده باشد، ممکن است محور پمپ آب، گیر داشته و سخت حرکت کند. برای خلاص شدن پمپ، باید آن را از برق خارج کرده و محور پمپ را با دست چند دور حرکت دهید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله آموزش نحوه نصب پمپ آب مراجعه کنید.

تعمیر-پمپ-آب

تعمیر پمپ آب

آموزش تعمیر و سرویس پمپ آب

از جمله مشکلات رایج پمپ خانگی که با سرویس آن برطرف می‌شود، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • خاموش نشدن پمپ آب خانگی و کارکرد طولانی مدت آن
 • وجود اختلال در تنظیمات فشار شیر کنترل پمپ آب
 • خاموش و روشن شدن زیاد و غیرمعمول پمپ
 • کاهش باد داخل منبع تحت فشار
 • گیرپاژ کردن پمپ
 • آب‌دهی پمپ

نکات مهم برای نگهداری پمپ آب (آموزش تعمیر پمپ آب)

 1. نباید پمپ را بدون آب روشن نمایید زیرا فیبروفنر موجود در پمپ که مانع از نشت آب به داخل الکتروموتور می شود، با بدون آب کار کردن می سوزد.
 2. اگر از پمپ آب به مدت طولانی استفاده نمی کنید، باید آب پمپ را تخلیه نموده و یا حداقل هفته ای یک بار به مدت یک دقیقه آن را روشن کنید.
 3. پمپ آب باید به صورت اصولی نصب شده و هر ۶ ماه یکبار سرویس شود، در غیر این صورت زمان کارکردن آن بیشتر شده و برق زیادی مصرف می کند.
 4. خازن پمپ آب را باید بررسی نماید. اگر خازن ضعیف شده باشد، راه اندازی پمپ آب اتفاق نمی افتد.اگر به دلایلی پمپ آب هوا بکشد، بطور یکسره کار خواهد کرد. زیرا خاموش شدن پمپ بر اثر فشار آب است و اگر پمپ، هوا بگیرد نمی تواند آب را به داخل بکشد و پمپاژ کند و در نتیجه به صورت یکسره کار خواهد کرد. برای حل این مورد، باید نصب و اتصال لوله های آن را بررسی نمایید.
 5. اگر تیوپ خراب شود، فشار هوای داخل پمپ کاهش یافته و باعث خراب شدن آن می شود. زمان خرابی یک تیوپ به میزان مصرف ساختمان و نحوه نگهداری پمپ بستگی دارد.
سوالات رایج درباره پمپ های ساتریفیوژ
بیشتر بخوانید

به متخصصان سرویس و تعمیر پمپ آب ساختمان احتیاج دارید؟

برای سرویس پمپ آب ساختمان تا رفع ایرادات مشخص مانند علت بالا نرفتن فشار پمپ آب، علت روشن نشدن پمپ آب خانگی و … حداقل باید با اجزای پمپ آب خانگی مانند سیل، یاتاقان، واشر و رینگ، سیم برق، پروانه و طرز کار آنها آشنا بود.

اگر دانش و مهارت، یا صرفا زمان کافی برای سرویس و تعمیر این وسیله را ندارید، می‌توانید از متخصصان این حوزه در شهرتان کمک بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده اند.