پمپ-آب ویلایی

بهترین پمپ آب برای ویلا کدام است؟

پمپ آب برای ویلا

مناسب ترین پمپ ها برای استفاده در ویلا بدون شک پمپ های جتی هستند، البته از مدل های دیگر نیز می توان استفاده کرد اما با توجه به قیمت و کیفیت این مدل ها، پمپ آب ویلایی جتی می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

پمپ آب ویلایی جتی از نوع پمپ های خود مکش هست و در دسته بندی پمپ های سانتریفیوژ قرار دارد و برای سیستم های خنک کننده یا گرمایشی، تامین آب، آبیاری و توزیع آب در دیگ ها ایده آل میباشد. این پمپ آب در پمپاژ آب و حتی آب های شامل گاز و حباب های هوا، نیز خوب عمل می کنند. در کل پمپ آب جتی با فشار و جریان بالا، برای استفاده در هد های بالا و تامین آب در مکان هایی که فاصله طولانی است  مانند مصارف ویلایی، بسیار ایده آل و مناسب است

پمپ جتی چیست؟

پمپ جتـی یکی از پمپ‌های پرکاربرد از نوع سانتریفیوژ است. پمـپ جتـی، به صورت خود کشش بوده و می‌تواند بدون لوله بندی، آب را از اعماق زمین به بالا بکشد. یکی از قابلیت‌های اصلی پمپ جتی این است که می‌تواند در حالت کمبود آب با ورود هوا به فعالیت خود بدون آسیب رسانی به منبع ادامه دهد. این مزیت باعث شده است تا پمپ جتی یکی از پرکاربردترین نمونه در صنعت پمپ آب خانگی باشد.

در واقع این نوع پمـپ در بخش مکش خود، با ایجاد یک بخش خلأ باعث از بین بردن هوا در این خط می‌شود و در نهایت باعث انتقال آب بدون هوا می‌شود. این دستگاه که به آن بعضی‌ها پمپ خودمکش هم گفته مشود، در یک قالب بزرگتر قرار گرفته که این قالب باعث از بین بردن هوا پس از ورود می‌شود. در نتیجه هیچ گونه هوایی در آب وجود نداشته و پمپ می‌تواند به راحتی به فعالیت خود ادامه دهد. برای همین است که همیشه تأکید می‌کنند تا پمپ جتی را حتماً در آب باید قرار دهید تا هوایی وارد آن نشود.

پمپ ملخی در ساری
بیشتر بخوانید

دلایل انتخاب پمپ آب جتی برای ویلا

در زیر ما دلایل انتخاب پمپ آب ویلایی جتی را برای شما ذکر خواهیم کرد:

 • پمپ آب جتی به دلیل داشتن کلگی و توانایی ذخیره 1 تا 2 لیتر آب، نیاز به هواگیری ندارد.
 • این نوع پمپ آب دارای قابلیت خودمکشی است، که با توجه به ضعف دیگر پمپ ها در مکندگی سیالات، این پمپ در این مورد، پیشرو می باشد.
 • از این پمپ آب در مناطقی با طول مسیر بالا، مانند ویلاهایی یک طبقه یا دوبلکس با طول مسیر 100 تا 250 متر می توان استفاده نمود.
پمپ آب ویلایی

پمپ آب ویلایی

نکته مهم : اگر از پمپ آب ویلایی جتی در فضای باز استفاده می کنید حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که کلگی پمپ آب، احتمال یخ زدن در فصل سرما را دارد، بنابراین باید آن را به وسیله پشم شیشه محافظت کنید، لازم به ذکر است که این عمل فقط باید اطراف حوزینگ و کلگی پمپ صورت گیرد و از بستن آن به دور الکتروموتور خودداری شود.

لیست بهترین دستگاه های پمپ آب در ایران برای ویلا عبارتند از:

 • پمپ آب پنتاکس جتی تک فاز (چدن) CAM100
 • پمپ آب کالپدا جتی تک فاز (استنلس استیل ) NgXM4
 • پمـپ آب لوارا جتی تک فاز (استنلس استیل) BGM7
 • پمپ‌آب ابارا جتی تک فاز (چدن) AGA100
 • پمپ آب پدرولا جتی تک فاز (چدن) JSWM2C
 • پمـپ آب سایر جتی تک فاز (چدن) M80
 • پمپ آب ابارا دو پروانه تک فاز (استنلس استیل) 2CDXM70
 • پمپ‌آب داب جتی تک فاز (استنلس استیل) JETINOX102M
 • پمپ آب دیزل ساز جتی تک فاز (چدن) DAM100
 • پمپ آب سائر جتی تک فاز (استنلس استیل) M99-N
پمپ کف کش دست دوم
بیشتر بخوانید

نکات مهم حین نصب پمپ آب برای ویلا

برای نصب پمپ آب ویلایی جتی دو مورد لازم  الاجرا هست:

 1. نصب شیرصافی در ورودی پمپ آب
 2. نصب لوله با سایز ورودی 1 اینچ ، در غیر این صورت آب به میزان لازم به پمپ آب نخواهد رسید و پمپ اصطلاحا خشک کار می کند و احتمال سوختن پمپ و یا الکتروموتور آن افزایش می یابد.
برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.